کپی شده از وبلاگ گروه تاتر سکوت/به قلم رضا جوشنی

با سلام

این یک پیشنهاد است .پیشنهادی برای مدیریت تئاتر استان.

معمولا زمانیکه در کشورهای دیگر جشنواره های معتبری برگزار می گردد از کشورمان چند نفری از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت حضور در جشنواره اعزام می شوند تا هم در جریان تحولات تئاتری دنیا قرار بگیرند؛ هم از تجارب تئاتری دیگر کشورها استفاده نمایند.

از این رو من هم پیشنهاد می کنم اداره ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانمان هم هنرمندانی را به جهت شرکت در جشنواره ی بین المللی فجر اعزام نماید تا در طی این چندروز از کارهای دیگر استانها و تئاتر تهران و کشورهای دیگر دیدن کنند.این کار می تواند در بالا رفتن کیفی تئاتر استانمان کمک بزرگی نماید.البته این تصور نشود که ما در سطح پایینی هستیم نه اما دانستن اینکه در کجای تئاتر کشور هستیم خوب است و بد نخواهد بود در جریان تئاتر کل کشور باشیم.

اداره ی کل می تواند ده هنرمند را بر اساس سازو کاری انتخاب نموده و مکانی هم در تهران آماده کرده و با هماهنگی بخش امور شهرستانهای اداره کل هنرهای نمایشی کشور و دبیرخانه ی جشنواره بلیطهایی از پیش تهیه کرده تا هنرمندان منتخب بتوانند از کارها دیدن کنند.

نباید رد کنیم که خیلی از هنرمندانمان به دلایل مختلف از جریان تئاتر کشور باز مانده اند والبته همه ی آنها برایمان قابل احترام.

می توان پنج پیشکسوت و پنج جوان را انتخاب کرد.به عنوان مثال برگزیده های جشنواره ی استانی یا پیشکسوتانی که هنوز خود را بازنشسته نمی دانند و نفسهایشان در سر تمرینات گروهها برای جوانها انرژی است.

یا هر ساز و کار دیگری.

امیدوارم مسئولان گرامی این پیشنهاد را بخاطر اینکه دردسر دارد و امکان دارد کسی ناراحت شود و وا بده و ول کن و از این جور دلایل رد نکنند.

از دوستانیکه این مطلب را هم می خوانند تقاضا مندم ابتدا نظرشان را برایم در این وبلاگ بگذارند و بعدجهت در جریان بودن این پیشنهاد در انتشار آن کمک نمایندو پیشاپیش از همه سپاسگذاری می کنم.

(رضاجوشنی)

 

/ 1 نظر / 16 بازدید
جوشنی رضا

ممنون از یاریتان